Čerstvě vyrašené výhonky ekologicky pěstovaného mladého ječmene představují zdroj nejčistších přírodních látek podporujících život. Barley juice, novinka Energy pro letošní jaro, obsahuje šťávu z těchto rostlinek, která se získává jejich vylisováním v raném stadiu růstu a následným velmi krátkým šetrným usušením.

Díky tomuto postupu a způsobu zpracování se docílí vysoké koncentrace účinných látek. Výsledný produkt je zcela přírodní – vzniklý prášek si zachovává v plné míře všechny důležité nutriční živiny a prvky, pro které je mladý ječmen tolik ceněný. Zelený nápoj jemné chuti, který si z něj připravíte, zaručuje jejich vysokou vstřebatelnost a využití v organismu.

Mladý ječmen je výjimečný především vysokým obsahem více než 20 živých enzymů, látek nutných pro život, vstřebávání minerálů a vitaminů, trávení a metabolismus, reprodukci a dýchání. Je přínosný u zažívacích obtíží, poruch trávení, pálení žáhy, nechutenství, bolestí břicha a pocitů plnosti po jídle, při nadýmání. Obsahuje aminokyseliny a rostlinné bílkoviny, které jsou snadno využitelné pro zdravý růst organismu a ideální pro prevenci patologických stavů. Díky svému složení působí Barley juice kromě trávicího systému pozitivně především na krev a kůži. Upravuje vnitřní prostředí a je vydatným zdrojem energie – energetizér číslo 1. Patří k nejvýznamnějším zásadotvorným potravinám proti překyselení organismu. Optimalizuje průběh zánětu – užívá se při infekcích zažívacího traktu, urologických a gynekologických zánětech. Je vhodný pro diabetiky.

MUDr. Jiří HANZEL