Zlatý hokejový kapitán z Nagana. Legendární útočník. Dříve trenér reprezentace, dnes hokejového týmu Slávie. Jedna z největších postav českého hokeje. Muž, který dokázal v hokeji vše, co lze – Vladimír Růžička. Na náš rozhovor přichází veselý a spokojený, určitě k tomu přispívá i letošní 3. místo Slávie v hokejové extralize. Doufáme, že na tomto výsledku má svůj podíl i dlouholetá podpora hráčů Slávie produkty Energy, která jim zajišťuje dobrou kondici a rychlé zotavení v případě úrazů nebo zranění, o jaká v hokeji nikdy není nouze.


Pane Růžičko, jak hodnotíte tuto spolupráci?
Produkty Energy opravdu hodně využíváme, myslím si, že nám výrazně pomáhají. Nejpodstatnější na tom je, že jim hráči věří. Když je hokejista zraněný, chce se ze všeho nejvíc rychle vrátit zpátky na led. Hráči z týmu vědí, že jim v tom produkty Energy pomůžou, ve spolupráci s vaší terapeutkou Vlastou Husárovou, která sem každý týden dochází a ví o tom nejvíc, umí klukům poradit co a jak užívat. Ta spolupráce je opravdu parádní, tím, že je dlouhodobá, přináší své ovoce. Kluci všechny přípravky, co jsou potřeba, užívají. Potřebují být co nejzdravější, podávat výkony a o tom to je. Chtějí hrát na 100?%, ne jen na 60?%, nebo aby na ledě chyběli, to je špatně.

Vím, že vy sám máte rád krémy…
Ano, hlavně „Artrinek“, Artrin, ten už jsem měl na svém těle skoro všude (směje se). Znáte to, člověka při hokeji bolí celé tělo. Použil jsem ho na záda, loket, oko, patu. Ta bolela opravdu hodně, nemohl jsem ani chodit, natož hrát. Večer jsem ji natřel a ráno už jsem o ní skoro nevěděl, to jsem viděl účinek hned. Užívám i další produkty – Cytosan, Fytomineral, Regalen… tím jsme se k tomu vlastně dostali – protože jsem hráčům Energy přípravky doporučil, když jsem si je vyzkoušel sám na sobě. Musíte jim v tom nechat volnost, někdo je opatrnější, někomu třeba trvá déle, než začne důvěřovat. A teď zjišťují, jak to funguje.

Používáte Cytosan i na zábaly?
Pro hráče většinou ano, ti jsou pořád obarvení, chodí v šatně celí černí, jsou tím různě natření. Vypadá to trochu divně, ale má to svůj účel, a to je podstatné :-). Oni vám řeknou sami, klidně se jich zeptejte!

Přecházíme do šatny, hokejisté se zrovna vracejí ze „suchého“ tréninku na letním stadionu. V hokejové hale potkáváme útočníka týmu Slávie Michala Poletína, který se ochotně rozpovídá: „Při zápase jsem měl střet se spoluhráčem, na stehně se mi udělal velký otok a hematom. Ani po třech dnech jsem nohou vůbec nemohl hýbat, natož hrát. Dávali jsme tedy střídavě cytosanový zábal, krémy Artrin a Ruticelit, bral jsem i vnitřně Cytosan, po pár kapkách Regalen a Drags Imun. To celé aspoň pětkrát, po třech hodinách jsem odcházel v daleko lepším stavu, než jsem přišel. A hlavně jsem hned druhý den mohl hrát, což bylo v play-off to nejdůležitější. Nepotřeboval jsem ani den klidu, to by normálně nešlo, musel bych několik dní vysadit. Nohu jsem potom ještě doléčoval, ale byl to pro mě velký přínos.“

Těší nás, že krémy i další přípravky Energy opět potvrzují svoji pověst a přejeme hokejovému týmu Slávie i panu Růžičkovi, aby se jim dál dařilo!